serce-ruchomy-obrazek-0407

Wesprzyj Nas

Wspieraj nas

Regulamin

Jerzyki w Polsce nie mają niestety łatwego życia, w trakcie prac związanych z remontami lub termomodernizacją budynków, otwory wentylacyjne stropodachów, które prowadzą do gniazd są zastawiane siatką, a następnie okładane styropianem, co uniemożliwia ptakom dostania się do środka. Prace często są prowadzone w okresie lęgowym i w wielu przypadkach znajdujące się w gniazdach młode i dorosłe osobniki nie mogą się już wydostać z takiej pułapki co oznacza dla nich niechybną śmierć. Inwestorzy podczas prac remontowych często łamią przepisy z ustawy o ochronie przyrody a instytucje powołane do reagowania w takich sytuacjach i karania sprawców bywają w wielu przypadkach bierne i jest to niestety problem w skali całego kraju. Próby wymuszania na inwestorach do zastosowania się wobec prawa to często walka z wiatrakami. Niewielu zarządców budynków i to w ograniczonym zakresie decyduje się na kompensatę utraconych miejsc lęgowych. Pocieszający jest jednak fakt zwiększającej się świadomości w dziedzinie ochrony tego niezwykłego gatunku, ponieważ coraz więcej miast czynnie i na szerszą skalę angażuje się w odbudowę miejsc lęgowych jerzyka. Mam nadzieję, że moje budki, chociaż w minimalnym stopniu przyczynią się do ochrony tego gatunku w moim mieście. Ty też możesz pomóc tym pięknym i niezwykłym ptakom.

Pokochaj jerzyki — Powieś budkę lęgową.  Zasady wieszania budek lęgowych.

Ta strona powstała z własnej inicjatywy. Jako sympatyk jerzyków dzielę się z wami możliwością obserwacji zachowań jerzyków w okresie lęgowym. Na stronie można oglądać jerzyki na żywo online z kamerki umieszczonej w budce lęgowej. Kamera znajduje się w jednej z budek lęgowych powieszonych na domu jednorodzinnym i podgląd jest dostępny w sezonie lęgowym całodobowo od początku maja do wylotu jerzyków. Budkę lęgową co roku zajmuje para, która zajęła budkę w tym samym roku od powieszenia i nawoływania jerzyków. Przekaz obrazu z gniazda jerzyków jest nadawany strumieniowo w czasie rzeczywistym poprzez serwis transmisji strumieniowej.

.

Jerzykowa Budka

 

Jerzyki Webcam © 2013 - 2022 by Mirosław Krynda  Jastrzębie Zdrój  Poland

 

Regulamin korzystania z Czatu:

 

 

Każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z czatu w celu wymiany informacji dotyczących obserwacji monitorowanego gniazda jerzyków 

oraz treści pokrewnych, zachowując przy tym zasady netykiety i nie naruszając poniższego regulaminu. 

 

 

  1. Zabrania się używania nicków obrażających innych użytkowników, bądź posiadających w sobie wulgaryzmy.

  

  2. Zabrania się wklejania linków niezwiązanych z tematyką przyrodniczą, spamowania, umieszczania reklam, floodowania i nadużywania emotikonów.

  

  3. Zabrania się wpisów zawierających treści pornograficzne bądź treści niezgodne z polskim prawem.

 

  4. Zabrania się umieszczania treści naruszających dobra osobiste, godność osób trzecich, dyskryminujących płeć, rasę,

narodowość, pochodzenie, język czy religię, zawierających groźby odnoszące się do życia realnego.

 

  5. Zabrania się obrażania, wyśmiewania oraz aroganckiego zachowania wobec innych użytkowników.

 

  6. Zabrania się używania słów potocznie uznawanych za wulgarne.

 

  7. Zabrania się wywoływania kłótni i prowokowania do nich.

 

  8. Nie piszemy WIELKIMI LITERAMI bez powodu, taka forma pisania oznacza krzyk.

 

  9. Wpisy łamiące swoją treścią powyższe zasady, będą usuwane a autorzy wpisów po ostatecznej decyzji administratora blokowani.

 

  10. Kwestionowanie i podważanie decyzji administratora w związku z powyższym punktem będzie uważane jako łamanie regulaminu.

 

  11. Decyzje administratora są ostateczne i nieodwołalne. W sytuacjach wyjątkowych można skontaktować się z administratorem i wyjaśnić sprawę.

 

  12. Zastrzegam sobie prawo do korekty i uzupełniania regulaminu bez podania przyczyny.

 

  13. Korzystanie z shoutboxa jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

ZAMKNIJ

Transmisja zakończona